KOMINY ZEWNĘTRZNE - PILKOM - BIS Piła - kotły co, wkłady kominkowe, kominki, kominy zewnętrzne, usługi kominiarskie

tel. 67 349-14-88,  kom. 505-159-286
Przejdź do treści

Menu główne:

DWUŚCIENNE SYSTEMY KOMINOWE TYPU "WARTO+"

Mogą być stosowane na zewnątrz budynków oraz jako kominy wewnętrzne w przypadkach gdy brak jest przewodu kominowego lub po prostu stary przewód nie nadaje się do wykorzystania.
Wykonane są z zastosowaniem najnowszych technologii z wysokiej jakości materiałów, które odporne są na niszczące oddziaływanie spalin powstających w energooszczędnych kotłach opalanych gazem i olejem opałowym.
Ich płaszcz zewnętrzny chroni skutecznie przed negatywnym oddziaływaniem środowiska atmosferycznego.
Kominy systemu "WARTO+" gwarantują szybki i łatwy montaż. Zapewniają prawidłową pracę urządzeń grzewczych.
Przekrój i wysokość przewodów kominowych dobiera się wg wymagań producenta instalowanego kotła, wytycznych projektantów oraz wymogów ochrony środowiska.


Jak to działa ?
Wykonanie przewodu wewnętrznego ze stali kwasoodpornej w gatunku DIN 1.4404 (PN 00H17N14M2) gwarantuje długą żywotność w środowisku spalin o "agresywnym" składzie chemicznym.
Płaszcz zewnętrzny wykonywany jest ze stali nierdzewnej w gatunku DIN 1.4301 (PN 0H18N9), która zapewnia wysoką odporność na wszelkie niekorzystne czynniki atmosferyczne.
Izolacja termiczna zapewnia utrzymanie temperatury spalin na poziomie wyższym od tzw. punktu rosy (dla spalin z danego urządzenia grzewczego) na całej długości komina. Punkt rosy oznacza temperaturę przy której dochodzi do kondensacji i skraplania się gazów zawartych w spalinach (powstaje kwaśny kondensat).
Dzięki temu, że temperatura spalin jest utrzymywana na poziomie wyższym od tego punktu, kwaśny kondensat powstaje w małych ilościach, a co za tym idzie mniejsze jest jego negatywne oddziaływanie na wewnętrzne ścianki przewodu kominowego.
Wszystkie elementy systemu "WARTO+" spawane są plazmowo w gazowej osłonie argonu, dzięki czemu blacha ze stali szlachetnej nie traci swoich walorów w miejscach spawania.

 
"F.H.U. PILKOM - BIS" Joanna Wojtowicz
64 - 920 Piła
ul. Składowa 4 (teren hurtowni VERS)
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego