NARZĘDZIA KOMINIARSKIE - PILKOM - BIS Piła - kotły co, wkłady kominkowe, kominki, kominy zewnętrzne, usługi kominiarskie

tel. 67 349-14-88,  kom. 505-159-286
Przejdź do treści

Menu główne:

 Łyżka kominiarska do sadzy. Posiada 3-częściową rękojeść składaną (po rozłożeniu 60 cm), czerpak o ø80 mm.
 Graca kominiarska do wybierania sadzy. Graca piekarska – zgarniacz.
 Graca kominiarska do wybierania sadzy. Graca piekarska – zgarniacz.
 Komplet przepychacza, łączony (rączka, przegub, pręt 1m). Możliwość dokupienia pręta dodatkowego 1m.
 Kule żeliwne o wadze 0,9 kg, 1,3 kg, 2,8 kg, 5 kg; gumowe o wadze 0,5 kg, 1,6 kg; aluminiowe o średnicy ø120 mm (służą do kalibrowania komina); Posiadamy również w swojej ofercie kule żeliwne i aluminiowe z wybraniem.
 Aparat zaciskowy. Stalowy lub mosiężny stosowany jako mocowanie szczotki gwiazdy w komplecie linowym.
 Komplet linowy. Składa się z kuli żeliwnej 1,3 kg; łańcuszka 30 cm; aparatu zaciskowego, złączek: O, S, C. Służy do systemu czyszczenia komina w powiązaniu ze szczotką gwiazdą.
 Komplet łańcucha. Jest to część „kompletu linowego”. Łańcuch o długości 35 cm wraz z złączkami „S” i „C” oraz ogniwa „O”.
 Worek na sadzę. Worek wykonany jest z gęstej niepalnej tkaniny PPN i ramki stalowej, nadający się do prania. Posiadamy w swojej ofercie również worki na sadzę pracujące w temperaturze do 450° C.
 Liny kominiarskie. Lina splatana (4 sploty) ø10 mm o długościach: 15, 20, 25, 30, 40, 70 mb.
 Klucze gwiaździste do drzwiczek kominowych. Czworokąt drążony 6, 7, 8, 9 mm; pełny czworokąt; zaczep (karabińczyk) do pasa kominiarskiego. Klucz kominiarski nastawny – regulowany.
 Bolec do przebijania komina z podstawą stożkową lub płaską o ø65 mm lub ø90 mm. Przebijak z rolkami prowadzącymi z gwintem M 12 oraz przebijak z gwintem M 12. Czworokątny przebijak z ostro zakończonymi wypustkami służy do usuwania ptasich gniazd z przewodów kominowych - wymiary: 120x20x20 mm.

 Pręty przepychacze pojedyncze i podwójne – skręcane. Wykonane z drutu stalowego (drut semaforowy) ø4 lub ø5 mm. Zakończone z jednej strony rączką, z drugiej końcówką z gwintem M12 do mocowania szczotek przepychacza. Wykonywane są w dowolnych długościach od 1 do 25 mb.
Uwaga: istnieje możliwość wykonania prętów łączonych.

 Pręty przepychacze z włókien szklanych GFK. Bardzo wytrzymałe i elastyczne o średnicach: ø6, ø9, ø11 mm. Stosuje się do kominów z wkadami nierdzewnymi, jak i do tradycyjnych. Uwaga: istnieje możliwość wykonania prętów łączonych.
 Pręt do przepychacza taśmowy. Wykonanie z taśmy stalowej 10x2mm zakończone z jednej strony rączką, z drugiej końcówką z gwintem M12 do mocowania szczotek przepychacza. Uwaga: istnieje możliwość wykonania prętów łączonych.
 Szczotki zmiotki i do rdzy. Służą do oczyszczania z nagaru jak i pyłu po wykonaniu procesu technologicznego.
 Szczotki do pieców i kotłów C.O. Stosuje się do czyszczenia rur w piecach C.O. w celu poprawienia drożności. Występują w średnicach ø15 – ø120 mm.
 Szczotki do przepychacza. Stalowe i z tworzywa sztucznego z gwintem M-12. Stosuje się do czyszczenia kominów tradycyjnych jak i wkładów ze stali nierdzewnej w połączeniu z prętem lub drążkiem GFK. Wykonane są z drutu płaskiego stalowego, nierdzewnego lub tworzywa sztucznego ø100 – ø600 mm.
 Szczotki do lin. Stalowe i z tworzywa sztucznego (z uchem obustronnym). Służą do czyszczenia kominów w połączeniu z liną i kulą kominiarską. Wykonane z drutu płaskiego stalowego, nierdzewnego lub tworzywa ø150 – ø600 mm.
 Szczotki gwiazdy. Stalowe i z tworzywa sztucznego z otworem (drut płaski). Służą do czyszczenia kominów w połączeniu z kompletem linowym lub Mini kołowrotkiem. Wykonane z drutu płaskiego stalowego, nierdzewnego lub tworzywa ø150 – ø1000 mm.
 Szczotki techniczne (miotły zduńskie). Stosowane do czyszczenia pieców kaflowych i piekarskich: Wykonane z gęstej mieszanki tworzywa sztucznego ø100 – ø250 mm i długościach 1,5 – 2,5 mb.
 Kołowrotki – zapewniają lekkie odwijanie i nawijanie przepychacza, dostępne różne średnice i długości pręta z podziałką metrową. Współpracują z szczotkami przepychacza jak i szczotkami typu gwiazda.

 
"F.H.U. PILKOM - BIS" Joanna Wojtowicz
64 - 920 Piła
ul. Składowa 4 (teren hurtowni VERS)
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego