WKŁADY KOMINOWE - PILKOM - BIS Piła - kotły co, wkłady kominkowe, kominki, kominy zewnętrzne, usługi kominiarskie

tel. 67 349-14-88,  kom. 505-159-286
Przejdź do treści

Menu główne:

JEDNOŚCIENNE SYSTEMY KOMINOWE TYPU "WARTO"

W ostatnich latach coraz większą uwagę przywiązuje się do ochrony środowiska. Degradacja środowiska, w którym żyjemy zmusza nas do wprowadzania nowych, czystych technologii.
W branży grzewczej obserwuje się tendencję zmiany starych urządzeń grzewczych, opalanych paliwem stałym (piece węglowe), na nowoczesne i energooszczędne urządzenia zasilane przyjaznymi dla środowiska paliwami - gazem czy olejem opałowym. Wraz z wprowadzanymi zmianami w tym zakresie zmieniają się jednakże wymogi, jakie powinny spełniać przewody odprowadzania spalin z nowego typu urządzeń.
Tradycyjne kominy ceramiczne są tzw. kominami zimnymi z powodu długiego czasu nagrzewania ich ścian. Uzależnione jest to od ich dużych przekrojów i słabej ciepłochłonności tradycyjnych materiałów ceramicznych. Z powodu zbyt niskiej temperatury wewnątrz przewodu kominowego dochodzi do skraplania się "agresywnych" chemicznie spalin, odprowadzanych z nowych urządzeń grzewczych. Powstający kwaśny kondensat w krótkim czasie prowadzi do dużych zniszczeń przewodów kominowych, powodując ich rozszczelnianie i pękanie. W rezultacie takiego oddziaływania komin (przewód kominowy) nadaje się do rozbiórki.

System elementów jednościennych "WARTO" (wkłady kominowe) pozwala zapobiegać tego typu sytuacjom.
Jest najlepszym rozwiązaniem dla modernizacji i przystosowania starych przewodów kominowych do nowych warunków pracy.
Elementy systemu jednościennego "WARTO" wykonywane są ze stali szlachetnej kwasoodpornej o najwyższej jakości w gatunku DIN 1.4404 (PN 00H17N14M2), o grubościach od 0,6 mm do 1,0 mm.
Spawane są plazmowo w gazowej osłonie argonu. Dzięki stosunkowo małej grubości ścianek wkładu komin szybko się nagrzewa zapobiegając w dużej mierze skraplaniu się spalin. Uniwersalny system łączeń kielichowych zapewnia szybkość montażu oraz daje gwarancję szczelności przewodu. Oferowany przez PPHU "WARTO" szeroki zakres średnic od 100 do 500 mm pozwala na montaż w prawie wszystkich tradycyjnych kominach ceramicznych.
Ewentualne uskoki w kanałach mogą być w prosty sposób zniwelowane odpowiednimi kształtkami.
Jednościenny system kominowy "WARTO" może być wykorzystywany do odprowadzania spalin z urządzeń opalanych gazem i olejem opałowym.

 
"F.H.U. PILKOM - BIS" Joanna Wojtowicz
64 - 920 Piła
ul. Składowa 4 (teren hurtowni VERS)
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego